CNC Makina ve Endüstriyel Robotlu İşleme 

Türkiye Resmi Distribütörü

EasyStep serisi

Masaüstü CNC freze makinası
Profesyonel kullanıma yönelik giriş seviyesi CNC pantografımız. EasyStep, 3 enterpolasyonlu eksene (isteğe bağlı dördüncü döner eksene sahip), hassas frezelemeye yönelik bir Masaüstü CNC işleme makinasıdır. Prototipleme ve endüstriyel üretim için ideal makine: kompakt, çok yönlü ve kullanımı son derece kolay.

Plastik, ahşap ve hafif metallerin frezelenmesi için EasyStep
Kesme ve gravür yoluyla 2D frezeleme yapmak, karmaşık geometriler oluşturmak için 3D frezeleme yapmak mümkündür.

EasyStep, 1,3 kW‘lık güçlü bir spindle ile donatılmıştır, bu da onu ahşap, plastik, reçineler ve hafif metal alaşımları üzerinde çalışmak için mükemmel bir CNC işleme haline getirir.

Yüksek performanslı
EasyStep kendi kategorisinde en iyi frezeleme performansını sunar. Yüksek kaliteli mekanik bileşenler ve çelikten yapılmış gövde sayesinde frezelemede son derece hassas işleme

Hem el sanatları hem de uzun işleme süresi olan üretimlerde kullanabileceğiniz çok yönlü ve yüksek performanslı bir masaüstü CNC işleme makinesidir.

Yüksek hızlı mil
EasyStep, yüksek hızda frezeleme için 1,3 kW 40.000 rpm elektro spindle ile donatılmıştır. Hava soğutma sistemi mükemmel ısı dağılımı sağlar ve aşırı ısınma problemini ortadan kaldırır.

Makina ölçüleri
Yapısal alüminyum gövde, 700 x 500 mm‘lik (takım değiştirme konfigürasyonuyla 600 x 500 mm) bir işleme alanı. vakumla ve mekanik sıkıştırmayla çift parçalı sabitleme teknolojisi sunar.

Kesicilerin takılmasına yönelik elastik pens sistemi, çapı 7 mm‘ye kadar olan takımların takılmasını olanak tanır ve makinanın mükemmel dengesini garanti ederek işleme sırasında titreşimi önemli ölçüde azaltır.

Otomatik takım değiştirme, 10 takım istasyonu ve takım uzunluğunun otomatik ölçümü için ön ayar ile donatılmıştır.

Dördüncü eksen
Silindirik parçaları işleme için uçlu ve puntalı kavrama sistemi ile sürekli ve endeksli dördüncü eksen enterpolasyonlu.

EasyStep örnek uygulamalar
AxonV serisi

AxonV serisi Yüksek hızlı ve hassas CNC freze makinesi
Yüzdelik hassasiyete sahip yüksek hızlı CNC freze makinemiz. AxonV, hassas mekanik ve zanaatkar işleme için 3 enterpolasyonlu eksene (beşinci döner eksen isteğe bağlı) sahip bir CNC frezeleme makinesidir; küçük ve orta formatlarda çalışmak için yüksek performanslı bir CNC frezeleme makinesi arayanlar için mükemmeldir.

Metal, ahşap ve reçineli malzemelerin frezelenmesi için AxonV
Kesme ve gravür yoluyla iki boyutlu frezeleme, karmaşık geometriler oluşturmak için üç boyutlu frezeleme yapmak mümkündür.

AxonV, 4 kW‘lık güçlü bir elektro spindle ile donatılmıştır; bu, onu alüminyum, pirinç, bakır gibi metallerin ve ahşap, plastik, reçineler vb. gibi hafif malzemelerin yüksek hassasiyette işlenmesine olanak tanır.

Yüksek hassasiyetli CNC freze makinesi AxonV
Orta formatlı bir freze makinesinde en iyi hassasiyet performansını sağlayacak şekilde tasarlandı.

Çelik gövde yapısı, her türlü titreşimi en aza indirmek ve %100 frezeleme hassasiyetini garanti etmek için ağır ve son derece sağlamdır. kılavuzları ve kızak bilyalı vidaları, en zorlu işleme operasyonlarında bile her türlü boşluğu minimuma indirir.

Yüksek hızlı elektro mil
AxonV, yüksek hızlı frezeleme için 40.000 rpm‘de 4 kW‘lık bir elektro spindle ile donatılmıştır. Sıvı soğutma sistemi mükemmel ısı dağılımı sağlar ve aşırı ısınma problemlerini önler.

HSK E25 koni tutucusu, takımın her zaman sağlam ve dengeli tutulmasını sağlar.

Çift sabitleme teknolojisine sahip AxonV
Tezgah, mükemmel düz bir yüzeyi garanti etmek için alüminyum gövdeden yapılmıştır.

Makine çift sabitleme sistemiyle donatılmıştır: biri braketler/kelepçeler kullanılarak mekanik sabitleme için dişli çelik ankrajlara sahip, diğeri ise bölme olanağı sunan vakumlu.

işleme alanı X 1015mm x Y 805mm x Z 200 mm

Beşinci eksen konfigürasyonu
indekslenmiş ve sürekli enterpolasyonlu, sıfır nokta kilitleme desteklerine sahip, çalışma yüzeyinde kaybolan beşinci bir eksen grubuyla donatılmıştır.

Renishaw® prob ile işlenecek parçaları hassas ortalama ve hassas ölçme

OSAI kontrol sistemi
AxonV, eksen motorları, CNC sürücüleri ve kontrol konsolundan (HMI) oluşan en yeni nesil OSAI entegre sistemiyle donatılmıştır. HMI operatör arayüzü, MaxiMill’i kontrol etmek için gerekli tüm komutları kontrol altında tutmanıza olanak tanır ve aşağıdakileri mümkün kılar:

süreçleri içe aktarma, projeyi 2D/3D ön izlemeden analiz etme ve süreci başlatma. AxonV hızlı ve hassastır, aynı zamanda yüksek kullanım kolaylığı sağlar.

AxonV örnek uygulamalar

AluStep serisi

AluStep Büyük boyutlu CNC işleme makinası
Yüksek performanslı. Kullanımı kolay ve çeşitli malzeme türlerine uygun frezeleme performansına sahip, 3 eksenli. El sanatları ve endüstriyel üretim için ideal

Metal, ahşap, plastik ve reçinelerin frezelenmesi için AluStep
Alustep, iki boyutlu kesme ve gravür frezeleme ile karmaşık geometriler gibi üç boyutlu frezeleme işlemlerini gerçekleştirebilir.

Güçlü 8 kW‘lık spindle ve geniş işleme alanı, ahşap, plastik, reçineler ve hafif metal alaşımları gibi geniş formatlı çalışmalar için mükemmel bir CNC pantograf haline getirir.

Yüksek hızlı elektro spindle
AluStep, çok çeşitli malzemeler üzerinde frezeleme ve gravür işleri yapmanıza olanak tanıyan, 36.000 rpm‘de güçlü bir 8 kW elektro spindle ile donatılmıştır. HSK E40 konik takım tutucu, her zaman sağlam ve dengeli bir şekilde tutmanıza olanak tanır.

Otomatik takım değişimi
15 konumlu takım rafı, Otomatik takım uzunluğu ölçümü için takım ayarı HSK E40 takım tutucu için elastik kavrama

Mekanik ve vakumlu sıkma
Taşlanmış alüminyum tabla mükemmel düz bir çalışma yüzeyi sağlar. Çelik dişli eklentiler sayesinde parçalar mekanik olarak sıkı bir şekilde sabitlenebilirken, çalışma tezgahının dokusu ve güçlü vakum pompası hem büyük levhalar hem de küçük parçalar için olağanüstü bir vakum sabitlemesine olanak tanır.

OSAI kontrol sistemi
AluStep, eksen motorları, CNC sürücüleri ve komut konsolundan (HMI) oluşan en yeni nesil OSAI entegre sistemiyle donatılmıştır. HMI operatör arayüzü, AluStep’i ana kullanıcı olarak kullanmak için gerekli tüm komutlara sahip olmanızı sağlar ve aşağıdakileri mümkün kılar:

Parça modelini içe aktarma, projeyi 2D/3D ön izlemeden analiz etme ve işlemeyi başlatma. Hızlı ve hassastır, aynı zamanda yüksek derecede kullanım kolaylığını da garanti eder.

AluStep örnek uygulamalar

Xtend serisi

Xtend Büyük boyutlu CNC işleme makinası
Yüksek performanslı. 3000 x 2000 mm‘ye kadar işleme alanına sahip, kullanımı kolay, çeşitli malzeme türlerine uygun frezeleme performansına sahip, 3 eksenli. Saç işleme için ideal.

Metal, ahşap, plastik ve reçinelerin frezelenmesi
Xtend, iki boyutlu kesme ve gravür frezeleme ile karmaşık geometriler gibi üç boyutlu frezeleme işlemlerini gerçekleştirebilir.

Güçlü 8 kW‘lık spindle ve geniş işleme yüzeyi, ahşap, plastik, reçineler ve hafif metal alaşımları gibi geniş formatlı çalışmalar için mükemmel bir CNC pantograf haline getirir.

Yüksek hızlı elektro spindle
Xtend, çok çeşitli malzemeler üzerinde frezeleme ve gravür işleri yapmanıza olanak tanıyan, 36.000 rpm‘de güçlü bir 8 kW elektro spindle ile donatılmıştır. HSK E40 takım tutucu, her zaman sağlam ve dengeli bir şekilde takım tutmaya olanak tanır.

Otomatik takım değiştirme
15 konumlu takım rafı, Otomatik takım uzunluğu ölçümü için takım ayarı HSK E40 takım tutucu için elastik kavrama

Mekanik ve vakumlu sıkma
Taşlanmış alüminyum tabla mükemmel düz bir çalışma yüzeyi sağlar. Çelik dişli eklentiler sayesinde parçalar mekanik olarak sıkı bir şekilde sabitlenebilirken, çalışma tezgahının dokusu ve güçlü vakum pompası hem büyük levhalar hem de küçük parçalar için olağanüstü bir vakum sabitlemesine olanak tanır.

OSAI kontrol sistemi
AluStep, eksen motorları, CNC sürücüleri ve komut konsolundan (HMI) oluşan en yeni nesil OSAI entegre sistemiyle donatılmıştır. HMI operatör arayüzü, AluStep’i ana kullanıcı olarak kullanmak için gerekli tüm komutlara sahip olmanızı sağlar ve aşağıdakileri mümkün kılar:

Parça modelini içe aktarma, projeyi 2D/3D ön izlemeden analiz etme ve işlemeyi başlatma. Hızlı ve hassastır, aynı zamanda yüksek derecede kullanım kolaylığını da garanti eder.

Skymill serisi

Yüksek hassasiyet ve hızlı Skymill
En üst düzeyde hassasiyet, sağlamlık ve güç. En iyi frezeleme performansına sahip yüksek hızlı CNC freze makinemiz. SkyMill, en iyi geniş frezeleme performansını arayanlar için mükemmel, %100 hassasiyetle 3 enterpolasyonlu eksene sahip bir CNC freze makinesidir.

Metalleri frezelemek için SkyMill
Kesme ve gravür yoluyla iki boyutlu frezeleme ve karmaşık geometriler oluşturmak için üç boyutlu frezeleme yapmak mümkün.

SkyMill, güçlü 14 kW‘lık elektro spindle ile donatılmıştır; bu da onu metal plakaların ve alüminyum, pirinç, bakır gibi mekanik bileşenlerin işlenmesi için ideal bir CNC frezeleme makinesi haline getirir.

Yüksek hızlı spindle
SkyMill, yüksek hızda frezeleme için 14 kW 24.000 rpm elektro spindle ile donatılmıştır. Hava soğutma sistemi mükemmel ısı dağılımı sağlar ve aşırı ısınma problemini ortadan kaldırır.

Otomatik takım uzunluğu ölçümü için ön ayarlı, 30 konumlu bir takım rafı içerir. HSK F63 konik takım tutucu, her zaman sağlam ve dengeli bir şekilde takım tutmasına olanak tanır.

Sabitleme teknolojisine sahip
Alüminyum tezgah, yüzeyin maksimum düzlüğünü sağlamak için taşlamaya tabi tutulur.

Yönlendirici iki sabitleme sistemi ile donatılmıştır:

çalışma yüzeyinin tabanında mengene veya kelepçelerle mekanik sabitleme için dişli çelik dübeller vardır
Vakum tutma sistemine sahip alüminyum emiş düzlemi ve emiş alanını bölümlere ayırma olanağı

Renishaw®

Renishaw® Ölçüm probu
Tezgah üzerinde otomatik iş parçası ayarı ve ölçüm fonksiyonları ile iş parçasını programlamak ve ölçmek için Renishaw® probu. Prob, iş mili yuvasına monte edilmiştir.

Windows için FANUC HMI
SkyMill için mevcut olan diğer bir konfigürasyon FANUC HMI operatör arayüzüne sahiptir. Windows® ortamı için basit ve sezgisel, SkyMill’i kullanmak için gerekli tüm komutları kontrol altında tutmanıza olanak tanır.

Skymill örnek uygulamalar

Scroll to Top