Asrifiks Mühendislik Logo
ANASAYFA

3NİNE TÜRKİYE

KATEGORİLER

MAVİ ÜNİTELER

Petra 1000

YÜKSEK SAFLIK DERECESİ, ESNEKLİK VE OLAĞANÜSTÜ İŞLETME EKONOMİSİNE SAHİP YÜKSEK PERFORMANSLI YAĞ BUHARI ELİMİNATÖRÜ
Genel Özellikler
Petra özellikle yağ buharında çok miktarda partikül bulunan zor uygulamalar için üretilmiştir. Petra demir döküm v.b. ürünlerin işlenmesi ya da zımparalanmasında kullanılacak en mükemmel seçimdir.
PETRA ’nın Yararları


• Yüksek oranda katı partikülleri olan uygulamalar için uygundur.
• Minimal bakım
• Kesim sıvısının tekrar kullanılması
• Hiçbir borulama gerektirmez
• Çok kompakt ve esnek çözüm
• İş makinasına doğrudan montaj

• Ekstrem güvenilir ve sağlam

* HEPA-filtre (H13) ile

Akıllı ve Devrimsel Bir Teknoloji
3nine santrifüj kuvvetini kullanarak yağ buharında bulunan>1μm parçacıkları %99,9* oranında ayrıştırır. Bu süreç normalde hiç bakım gerektirmez. Eşsiz şekilde dönen iç lameller sayesinde, yağ buharı geleneksel santrifüj ayrıştırma tekniklerine, mesela siklonlara göre daha etkili ayrıştırır. Dönen lameller aynı anda fan görevi de gördüğü İçin harici soğutma sistemlerini gereksiz kılar.

Zorlu Uygulamalar için Bir Teknoloji
3nine teknolojisi başka tekniğin eksik kaldığı ve aynı zamanda yoğun bakım gerektiren uygulamalarda, büyük partikül oranları ve zorlu partikül tipleri ile başa çıkabilme olanağı sunmaktadır. Cleaningin-Place (CIP) en zorlu uygulamaları başaran patentli bir çözümdür. Makinanın iç yüzeyini yapışkan ve katı partiküllerden verimli b i r şekilde temizleyen patentli otomatik temizleme sistemidir.

Düşük Ömür Döngü Maliyeti
Yağ buharı doğrudan ayrıştırılır ve kesim sıvısı imalat makinasına tekrardan iletilir. Bu hem kesim sıvısında hem de bakım maliyetlerinde tasarruf sağlar. Filtre değişimi, filtre bozulması ya da filtre temizlenmesi masrafları 3nine makinalarında ihmal edilebilir. Yağın, filtrelerde toplanmaması aynı zamanda atölyede oluşacak olan yağ buharlaşmasını minimize eder.Yüksek verimli ayrışma, hem filtre değimini hem de üretim aksamalarını azaltır. Tüm 3nine makinaları her koşulda devamlı çalışmaya yönelik tasarlanmıştır
Borulamadan Esnek Çözümler
3nine makinaları doğrudan imalat makinalarına monte edilebilir. Makinalardan sonra hava o kadar temiz ki, atölyede ki pahalı borulama çalışmaları gereksizdir. Bu aynı zamanda boru bakımlarını ve Yangın risklerini elimine eder. Borusuz bir uygulama, aynı zamanda boru kaynaklı atıkların havaya karışan bakteri riskini azaltır.

Kompakt ve doğrudan monte edilmesi aynı zamanda değerli çalışma alanlarının tasarruf edilmesini ve esnek üretim ortamının oluşmasını sağlar. Montajları kolay ve hızlıdır.
Güvenli Çalışma Ortamı
Yağ buharına maruz kalmak sağlığa zararlı olabilir ve ciddisağlık sorunları yaratabilir. Separatörlerden çıkan hava o kadar temizdir ki, atölyede tekrar kullanılabilir. Bu operatöre optimum çalışma ortamı sağlar. 99.995% oranda partiküllerden arıtılmış bir havaya sahip olabilmek için yüksek temizlik derecesi sayesinde daha yüksek HEPA-filtre, H13, sınıfıyla donatılabilir.

Atölyedeki temiz hava, yağlı yüzeylerden kurtulmanızla birlikteiş makinalarınızın ömrünü uzatır. Separatörlerdeki devamlı partikül ve yağ akışı, basınç ve hava akış kaybını elimine eder.
Teknik Bilgiler
ÜNİTE Clara 1000
Uygulama Atölye ortamında yağ buharı saflaştırılması
Montaj İş makinasına doğrudan, duvara ya da montaj ayağı kullanılarak
AB Standardı NA Standardı
Uygub Kabin Ölçüsü <10m3 <353CF
Negative/positive pressure <1500 Pa <6" wg
     
Çalışma Sıcaklığı 5-50°C 41-122F
Güç Kaynağı
16A /400V 3 Faz 50Hz
30/15A 230/460V 3 Faz 60Hz
Motor Gücü 1.5 kW 2.2 kW
Anma Akımı 3.2A 8A (230V) 5.2A (460V)
Hız 3440 rpm 3440 rpm
Ağırlık 96 kg 211 lbs
Yükseklik 1145 mm 45’’
Genişlik 500 mm 19.7’’
Derinlik 520 mm 20.4’’
Emme Borusu 160 mm Ø 6’’
Çalışma Sesi <70 dB (A) <70 dB (A)

Profesyonel Duman Filtreleme Teknolojisi


Profesyonel Yağlı Duman Filtreleme Teknolojisi